Blog > Komentarze do wpisu
Na wszelki wypadek (znowu o busach w Zakopanem)
W zakopiańskiej zatoczce przy barze FIS, skąd odjeżdżają busy m.in. na Palenicę Białczańską, pojawiły się rozkłady jazdy.

W lewym, górnym rogu umieszczony jest napis:  „Urząd Miasta Zakopane”, w prawym - „Rozkład ważny od 01.04.2013”.

Przez lata było właśnie tak.
 
A teraz jest tak.

Ogrom umieszczonych tam godzin odjazdów może zaskoczyć każdego. Co z tego, skoro, by odcyfrować najbliższy odjazd, trzeba się nieźle naczytać dodatkowych oznaczeń (wciągająca lektura), z których najważniejszym zdaje się być to, kto świadczy usługę transportową (zainteresowanym polecam zdjęcia w powiększeniu, wystarczy kliknąć). [WAŻNE: o rozkładzie jazdy w kierunku przeciwnym czytaj tutaj].

To jedynie część oznaczeń.

Koniec końców cały - proszę nam wierzyć - niemały wysiłek spełznąć może na niczym, gdyż wyczekiwanego busa i tak może nie być. Spotkało nas to w ostatnim czasie dwukrotnie. Gdy dodamy do tego standardowe kłamstwa typu: „Mój bus jest ostatnim w tym kierunku” lub odpowiedzi na pytanie o godzinę odjazdu (np. „Pojadę, jak wypiję kawę” lub „Na rozkładzie jest dużo busów, ale…”), mamy jeszcze pełniejszy obraz żenady i kpiny, którą jest – jak to nazwać? – „komunikacja miejska” w mieście Zakopanem. Można by zapytać: „A co się dziwisz”? Bo w sumie, jak dla nas, nic nowego w tym temacie. Ale ktoś może się nabrać. A to już nie musi być śmieszne. Szkoda, że ani władze miejskie, ani miejscowi, zdają się nie doceniać siły, którą jest frustracja czy to turystów, czy urlopowiczów. Zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek zaznali, że można spędzać wolny czas inaczej niż w Zakopanem… Dopóki rzekomy odpływ turystów z Zakopanego kojarzony będzie z brakiem wyciągów, raczej nic się nie zmieni. Ambicje olimpijskie? Litości…

Uwaga: kierunków innych niż Palenica Białczańska można - i należy - szukać choćby na parkingu koło dworca PKP. Stąd odjeżdżają m.in. busy linii regularnych, które na pewno kursują według rozkładów. Co więcej, za przejazd płaci się przy wsiadaniu, a bilet otrzymamy bez upominania się o niego. Busami tymi można się dostać m.in. do Kir i pod wylot Chochołowskiej.

poniedziałek, 10 czerwca 2013, bialavoda
Tagi: busy Zakopane
Ta strona niedługo zniknie, zapraszam na WWW.SUBIEKTYWNYPRZEWODNIKPOGORACH.COM Proszę - nie kopiuj zdjęć ani tekstów bez mojej zgody. Chętnie się podzielę, ale proszę o kontakt: bialavoda(at)gazeta.pl
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.centertel.pl
2014/10/18 11:59:46
17.10.2014-Żenada, flustracja, złość, ulewny deszcz, przemarźnięcie-tego wszystkiego doznaliśmy czekając na ostatniego busa chcąc wrócić z wyprawy na Morskie Oko do Zakopanego.Rozkład jazdy aktualny, transportu brak.Chamstwo i arogancja przewoźników.Wracamy taxi, jest godzina 21, bierzemy rachunek za taxi i następnego dnia idziemy do przewoźnika po zwrot za taxi- po nie cenzuralnej wymianie zdań dostaję zwrot kosztów za taxi. Kochani- nie polecam prywstnych przewoźników-oszuści!
-
Gość: jas, *.internetia.net.pl
2014/11/29 11:07:27
coś takiego:)