Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
poniedziałek, 27 stycznia 2014
Zimowo (okna, cz.1)
Marznąc w sobotę na przystanku (wiatr i minus 20), nieco na przekór, zaczęłam intensywnie myśleć o momentach, kiedy było mi NAPRAWDĘ zimno, bardzo zimno. Pomyślałam, że to więcej niż względne. Prócz czynników obiektywnych (temperatura, prędkość wiatru, ukształtowanie terenu, pora dnia) dochodzą przecież czynniki subiektywne (zmęczenie, strach, adrenalina...).
piątek, 24 stycznia 2014
O wiośnie, co była tej zimy
Jako że zima w końcu się zjawiła (o, minus 16 za oknem), ale aktualnych zdjęć nie posiadamy, stwierdziłam, że może lepiej coś z jednej strony na rozgrzanie, a drugiej - jakby dokumentacyjnego. Będzie więc - zgodnie z tytułem - o wiośnie, co to była tej zimy. Myślę, że może być to o tyle cenne, że przy aktualnym stanie poprzestawianych pór roku nie ma pewności, że właściwa wiosna w ogóle będzie. Kto wie, czy od razu nie przyjdzie lato (oczywiście nie wcześniej niż koło majowego weekendu).
poniedziałek, 20 stycznia 2014
Pełne kontra puste
Zachodzę w głowę, jak to się dzieje, że różnej maści mocarze (mężczyźni, kobiety, młodzi, starzy, „mieszczuchy” i „kwalifikowani”...) mają siłę wnosić - czasami na znaczne wysokości - napoje (bezalkoholowe, alkoholowe, w opakowaniach szklanych, metalowych, plastikowych...), nierzadko w znacznych ilościach, a następnie nie mają siły (?), a może miejsca w plecaku (?) znieść pustych opakowań na dół. Jak to się dzieje, że półlitrowa butelka wódki/kilka puszek piwa/butelka wody mineralnej ciąży bardziej, gdy jest już pusta? No jak?..
sobota, 18 stycznia 2014
Rozkład jazdy Palenica Białczańska - Zakopane...
... to sprawa dość ciekawa zwłaszcza, gdy go porównamy z rozkładem jazdy w przeciwnym kierunku (dla mniej wtajemniczonych dodam, że chodzi również o busy, które - zwłaszcza w sezonie - chętnie nadużywają tabliczki informującej o tym, że obsługują linię „Zakopane-Morskie Oko”).
niedziela, 12 stycznia 2014
Usłyszeć Morskie Oko (Woda w górach, cz. 4)
Zima w górach ma to do siebie, że jest niezwykle cicha.
Tagi