Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
piątek, 15 lutego 2013
Kilka refleksji schroniskowych (i nie tylko) z roku minionego
W zeszłym roku pokusiliśmy się o "Bardzo subiektywny ranking schronisk inaczej". I zasadniczo jakowyś rewolucyjnych zmian we wspominanych tam kwestiach nie odnotowaliśmy. Tym razem więc zajmiemy się podsumowaniem tylko ubiegłego roku w kontekstach klimatów schroniskowych (lub do schroniskowych zbliżonych).
wtorek, 12 lutego 2013
Z Misiowego albumu
W końcu, zresztą bardzo słusznie, się upomniał. Oto pierwszy wpis w roli głównej właśnie z Nim. Zwłaszcza, że - zdaje się - Misio zyskuje grono sympatyków. Oto więc kilka Misiowych wspomnień z dedykacją specjalnie dla Nich.
piątek, 08 lutego 2013
Zapolanka (Przysiółki w górach, cz. 5)
Jest taki przysiółek w Worku Raczańskim, który nas zaczarował. Pierwszy raz przechodziliśmy przezeń latem, by potem wracać o różnych porach roku. Gdy zaczęliśmy cykl o przysiółkach, obiecaliśmy sobie, że nie napiszemy o tym miejscu więcej, dopóki nie trafimy tam w śnieżną zimę. Dlaczego? Bo tak. Bo intuicja coś szeptała. I udało się. Marzenie się spełniło, nawet słońce wyszło zza chmur na godzinę, by ułatwić nieco sprawę. A ja wreszcie mogę napisać o Zapolance.
wtorek, 05 lutego 2013
Wyznania, pożądania i "sztuka" prymitywna (okołogórskich migawek cz. 8)
Kto powiedział, że tylko w wielkich miastach można spotkać na murach coś intrygującego?..
piątek, 01 lutego 2013
Niedźwiedź to nie miś (okołogórskie migawki różne, cz. 7)
Nie jest tajemnicą, że najwięcej tych potężnych zwierząt zamieszkuje wschodnią część naszych gór. Zarówno więc w Beskidzie Niskim...
Tagi