Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
wtorek, 24 listopada 2015
Maluszki
Choć nie tyle, co kiedyś, ale w wielu regionach są i mają się bardzo dobrze, a ich użytkowanie nie wynika - jak nieraz w większych miastach - z mody na PRL czy na grzebaniu w garażu rodziciela. W rozlicznych miejscach podróżowanie Fiatem 126p, czyli popularnym Maluchem, jest zwykłą codziennością, nieraz i koniecznością. Wszak trochę to samochód towarowy, trochę terenowy...
środa, 18 listopada 2015
Wielka Góra
Nie tak dawno pisaliśmy o górach wyjątkowych...
czwartek, 12 listopada 2015
Jesiennie (okna, cz. 2)
Co można zobaczyć jesienią przez okno? Ano, np. Krywań w otoczeniu pelargonii..
poniedziałek, 09 listopada 2015
Małe jest piękne

Są takie wzniesienia, które - czy to obiektywnie, czy w porównaniu z bliskimi sąsiadami - nie są bardzo wysokie, ale za to posiadają inną zaletę. Jest nią spektakularna widokowość. Góry tego typu można znaleźć wszędzie - od nizin, poprzez pogórza, po pasma prawdziwie górskie. Bardzo często podejście na nie nie wymaga wielkiego wysiłku, za to obserwowana panorama może naprawdę zaprzeć dech w piersiach. Jako że mamy jesień, a jesienią - o ile jest pogoda - widać dużo więcej i o wiele wyraźniej, jest to dobry moment na przekazanie kilku propozycji w tym zakresie.

czwartek, 05 listopada 2015
Spektakl, czyli rzecz o tym, co czasem można zobaczyć w Beskidzie Niskim
Pewnego jesiennego dnia, szczęśliwym zrządzeniem losu, wybraliśmy się na zachód słońca w znane nam, dzięki Przyjaciołom, miejsce - widokowy grzbiet z Popową Polaną (znajduje się on nad Zawadką Rymanowską, a dokładniej na północny wschód od niej).
Tagi