Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
poniedziałek, 29 kwietnia 2013
W Jeseníkach (przedmajówkowych inspiracji cz. 3)
Kolejny dzień rozpoczął się od bardzo porannego marszu do Jesenika oraz śniadania w pobliżu całkiem przyzwoitego dworca autobusowego. Mimo pewnych wątpliwości czy też pozornych (jak się okazało) rozbieżności między tym, co spisaliśmy z netu przed wyjazdem, a tym, co widniało na rozkładach, doczekaliśmy się autobusu w interesującym nas kierunku, czyli: Karlova Studánka.
piątek, 26 kwietnia 2013
W Jeseníkach (przedmajówkowych inspiracji cz.2)
Jeseníki (pol. Jesioniki), a dokładniej Hrubý Jeseník - całkiem spore góry, które dość łatwo można namierzyć z różnych stron (nie tylko) Sudetów za sprawą potężnej i szkaradnej wieży na Pradziadzie. Pradziad - 1491 m n.p.m., największa góra w dość szeroko rozumianej okolicy, jeden z najwyższych szczytów Sudetów, miejsce skąd widać wiele, a przy bardzo dobrej widoczności nawet bardzo wiele... No dobrze, ale jak tam właściwie jest? Od której strony „ugryźć” Jeseniki na początek? Spodziewać się tłoku niczym w Karkonoszach? Jeśli nawet mieliśmy jakieś enigmatyczne dane od znajomych znajomych, to raczej na temat sezonu zimowego („świetne tereny narciarskie”). To, że Pradziad jest pewnie oblegany, podobnie jak popularne szlaki w jego okolicy, to było łatwe do przewidzenia. Ale co poza tym?.. Różne pytania kołatały się nam po głowach, gdy w końcu zdecydowaliśmy się nasze pierwsze spotkanie z Jesenikami. Kusiło, kusiło, aż w końcu się udało.
środa, 24 kwietnia 2013
Obłędnie
Gdyby ktoś pytał, to owszem, zarówno na najsłynniejszych tatrzańskich stanowiskach (Polana Chochołowska, Kalatówki), jak i licznych podtatrzańskich łąkach, krokusy są właśnie w pełni kwitnienia.
środa, 17 kwietnia 2013
Rekonesans w Górach Opawskich, czyli tegorocznych przedmajówkowych inspiracji część 1.
W zeszłym roku w ramach okołomajówkowego terminu udało nam się odwiedzić tereny, w których nas jeszcze nie było. Mało tego, o niektórych z tych miejsc trudno nam było znaleźć pewne potrzebne informacje w internecie, dlatego też chętnie podzielimy się swoją wiedzą - mimo że z całą pewnością jest ona fragmentaryczna. Ale może kogoś, kto tak jak my do tej pory miał zupełnie nie po drodze w opisane poniżej rejony, uda nam się zainspirować choćby tą niewielką garścią informacji (przede wszystkim praktycznych).
piątek, 12 kwietnia 2013
Daleko od ideału
Co by nie mówić, nawet jeśli nie wiosna w postaci, do której żeśmy przywykli, to jakaś cieplejsza pora roku jednak nadchodzi. Także w górach. Niechcianym zwiastunem tejże był dla nas widok i ryk motocyklu crossowego, gdy pociąg do Rajczy przystanął w Milówce... I po raz kolejny stwierdziliśmy, że co zima to zima - odpukać skuterów wciąż na szlakach mniej niż quadów i crossów.
 
1 , 2
Tagi