Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
piątek, 29 maja 2015
Krótka instrukcja obsługi Saksońskiej Szwajcarii

Planując wyjazd do Saksońskiej Szwajcarii (Sächsische Schweiz), nie znaleźliśmy na polskich portalach zbyt wiele informacji praktycznych o tym rejonie. Oczywiście, łatwo odszukać widoki Bastei, trudniej natomiast zorientować się, co jeszcze zobaczyć, ile to wszystko kosztuje i czy w ogóle warto. (Na temat czeskiej strony regionu już nieco łatwiej o informacje, ale też bez przesadnej obfitości). Wygląda na to, że o drukowanym przewodniku po polsku można jedynie pomarzyć, a nie każdy chce sprowadzać coś napisanego w obcym języku.

poniedziałek, 25 maja 2015
Parę słów o kilku czeskich i niemieckich kempingach (cz.3; Czesko-saska Szwajcaria)

Wszystkie poniższe opisy oparte są na doświadczeniach z maja 2015 roku, z naszej pieszej wędrówki po Czesko-saskiej Szwajcarii.

piątek, 22 maja 2015
Czesko-saska Szwajcaria - zapowiedź
Jeśli ktoś Wam powie, że musicie jechać w piaskowce na pograniczu niemiecko-czeskim, nazywane zgrabnie Czesko-saską Szwajcarią, bo jest tam pięknie - nie wierzcie mu! Dlaczego? Ano, dlatego, że słowo "pięknie" to w odniesieniu do tego regionu znacznie za mało.
czwartek, 07 maja 2015
Krótka opowieść o Chyrzynce
Gdy wśród bajecznej wiosny zbliżaliśmy się do celu, mieliśmy w głowach podpis pod zdjęciem w wydanej pięć lat temu książce "Krajobrazy nieistniejących wsi", który brzmi: "Chyrzynka, opuszczona cerkiew (2008 r.)". Planując (oczywiście w zarysie) nasz krótki wyjazd na Pogórze Przemyskie, chcieliśmy odwiedzić m.in. takie miejsca, których dalszy los trudno jest przewiedzieć - nigdy przecież nie wiadomo, ile taka opuszczona/zdewastowana cerkiew postoi. Jedna się zawali, inna stanie w płomieniach...
Tagi