Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
czwartek, 28 czerwca 2012
Muchy (nie tylko) w nosie...
... czyli o stworzeniach, których upierdliwość (proszę wybaczyć, nie znajduję lepszego słowa) bywa odwrotnie proporcjonalna do wielkości.
czwartek, 21 czerwca 2012
Wśród burz, kwiatów i krzyży (cz. 2)
Poranek po nocy pełnej grzmotów i błysków powitał nas niestety deszczową szarością. Opuszczamy bacówkę, niespiesznie przejeżdżamy znów przez Bartne i Bodaki.
poniedziałek, 18 czerwca 2012
Wśród burz, kwiatów i krzyży, czyli czerwcowa opowieść beskidzkoniska (cz. 1)
Od czego by tu zacząć? To, co było po drodze (m.in. Biecz, kościółki w Lubli, Binarowej oraz Sękowej), zostawię na inny wpis. Naszym priorytetem były cerkwie w Owczarach i Kwiatoni.
czwartek, 14 czerwca 2012
Wśród burz, kwiatów i krzyży, czyli czerwcowy Beskid Niski
Tym razem inaczej niż zwykle, bo byliśmy zmotoryzowani i częściowo kontuzjowani, zaś sam krótki wyjazd był nieplanowany. Piesza wędrówka musiała zostać zastąpiona samochodowym włóczeniem się po bardziej lub mniej znanych punktach beskidzkiej mapy. Tak czy owak klimatu i atrakcji nie zabrakło. [Na bardziej szczegółową relację trzeba będzie chwilkę poczekać. Póki co, kilka zdjęć...].
piątek, 01 czerwca 2012
"Nie" dla mistrzostw w Zakopanem
Wczoraj miasto Zakopane po raz kolejny przegrało rywalizację o organizowanie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, tym razem w 2017 roku. Gospodarzem będzie Lahti. Wiedziałam o tym fakcie niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników, ale wahałam się, czy odnotować to na blogu. Bo co tu właściwie pisać?.. Nie jest mi przykro, wręcz przeciwnie.
Tagi