Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
poniedziałek, 26 października 2015
Powsia. Paportno (Pogórze Przemyskie)
Pogórze Przemyskie jest niezwykłe. Jest tu właściwie wszystko - piękna przyroda (często dzicz), spore wysokości, fantastyczne zabytki, zarówno świeckie, jak i sakralne. No, może punktów widokowych jest stosunkowo mało, wszak tutejsze szczyty są zazwyczaj zalesione. Za to w niektórych, pustych dziś dolinach... - tutaj można znaleźć dobitne ślady po dawnych mieszkańcach oraz współistnieniu kultur i wyznań. Nie są to - na razie - miejsca tak popularne jak niektóre powsia bieszczadzkie czy beskidzkoniskie, nie znaczy to jednak, że są mniej atrakcyjne, czy położone w mało malowniczych miejscach. O, nie.
środa, 21 października 2015
Inaczej niż zwykle - zimowity na Pogórzu
Na Pogórzu Przemyskim, niedaleko Kalwarii Pacławskiej...
niedziela, 18 października 2015
Powsia. Sowa (Góry Sowie)
Czas wrócić do wędrówek po miejscach, które choć - niejednokrotnie - cechują się wyjątkową urodą, są jednak często omijane lub niezauważane (dosłownie) z powodu niewiedzy i/lub nieumiejętności odczytywania elementów krajobrazu. A tak jak już kiedyś wspominaliśmy, jesień jest dobrą porą (choć nie tak idelną jak bezlistna wiosna) do poszukiwania śladów po nieistniejącyh już wsiach i osadach, o których w tym cyklu piszemy.
wtorek, 06 października 2015
Inaczej niż zwykle - kolor jesieni
Przedziwna póki co jest jesień w tym roku - przynajmniej na Podtatrzu. Mało wciąż kolorów (choć pewnie i te nadejdą). Wysoko w górach nie da się oszukać kontrastu rudych trawek i nieba, niżej jednak o nadchodzącej zmianie świadczy chyba tylko jarzębina oraz...
Tagi