Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
czwartek, 15 września 2011
Gdzie (i dlaczego) pojechać jesienią w góry?... cz. I. Tatry Wysokie i Bielskie
Jesień może być "złota, polska", ale nie musi. Nie oznacza to jednak, że tylko tam gdzie ciepłymi barwami "płoną" lasy może być pięknie i malowniczo. Dlatego podamy kilka propozycji wyjazdowych innych niż wspomniane w poprzednim wpisie - najbardziej chyba znane z jesiennych pejzaży - Bieszczady, Beskid Niski, czy Tatry Zachodnie (tu akurat buczyny nie ma, ale wierchy robią się prawdziwie czerwone). O najważniejszych zaletach jesieni już było, więc teraz będzie więcej o specyfice konkretnych pasm.
wtorek, 13 września 2011
Jesień. Wyjechać_
A czemu zamiast latem, nie wziąć urlopu właśnie jesienią?.. Fakt, pogoda może być skrajnie różna, bo od słonecznych kilkunastu stopni, poprzez mgły i słoty, po śnieg, mróz i zamieć, ale chyba nikogo, kto choć raz widział jesienne morze mgieł, żółte liście pokryte szronem, czy poczuł zapach październikowych Tatr, nie trzeba przekonywać, że ta pora roku może stać się ulubioną.
czwartek, 18 sierpnia 2011
piątek, 05 sierpnia 2011
Kwiaty w Tatrach
Jako, że do Tatr nam tęskno najbardziej, zdecydowaliśmy się na wpis z linkiem do tworzonego przez nas (zasadniczo na swoje potrzeby, ale czemu by się nie podzielić?..) "atlasu" tatrzańskich kwiatów.
czwartek, 28 lipca 2011
Zielone Bieszczady, cudowne miejsca pod słońcem i ...
Będzie przede wszystkim o tym, jak życie pisze własne scenariusze, o cudownych schroniskach bieszczadzkich oraz dobrych ludziach.
Tagi