Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
piątek, 08 kwietnia 2011
Krokusowy zawrót głowy (dokładniej)
Ano, by sobie nieco horyzonty rozszerzyć, ruszyłyśmy z rabczańskiej Plasówki czerwonym szlakiem rowerowym (mającym się odłączyć od pieszego niebieskiego), którego nie było lub - uczciwiej - istniał na mapie oraz na bodajże dwóch drzewach po drodze. Grzbiecik z mapy zgadzał się z tym, co rzeczywiście było, więc bez większych problemów w odpowiednią polną drogę żeśmy trafiły. Potwierdziło się również, że zamiast czerwonego rowerowego aktualnie istnieje zielony narciarski. W sumie, czemu nie?
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Krokusowy zawrót głowy

Są, są! Na gorczańskich łąkach i polanach kwitną krokusy.

 

 

Ostatni akord (jeśli o gorczańskie krokusy chodzi), czyli kwitnienie na Hali Długiej dopiero się zaczyna, więc za tydzień około (jeśli temperatury i nasłonecznienie się utrzyma) powinno być tam fioletowo.

Zdjęcia z ostatniego weekendu wkrótce. Będzie również o głupocie stosowanej, czyli wypalaniu traw oraz quadach i motocrossowcach w rejonie Gorczańskiego Parku Narodowego...

 

 

czwartek, 24 marca 2011
Ta zima kiedyś musi minąć...

... co nie znaczy, że się nie podobała, jakkolwiek fakt jest faktem.

Dlatego - w oczekiwaniu na wiosnę (oraz w związku z przestojem w publikacji naszych najnowszych "wypocin")  - proponujemy klasyczną rundkę z krokusami w rolach głównych: klik i klik.

Zdjęcia są z lat zeszłych. Czy w tym roku nam się uda dopaść (taką) wiosnę w górach, nie wiadomo. Jeśli - to na pewno coś się na blogu pojawi.

W Gorcach...

Zdjęcia gorczańskie były robione 30 marca, tatrzańskie  zaś 11 kwietnia (2008 roku). Jakkolwiek pamiętać należy, że o regułę jakowąś i matematyczne wyliczenia w tej materii naprawdę trudno (ale to również - naszym zdaniem - jest piękne).

Wszystkim "polującym" na krokusy życzymy więc powodzenia!

 

sobota, 05 marca 2011
Z nieba

Trochę nam zeszło (chcąc-nie-chcąc), choć z Beskidu już dawno wrócili, ale w końcu wrzucamy widoki z wysokości (m.in. na Tatry, Wyspowy, Babią Górę i ...Kraków).

zobacz zdjęcia

 

czwartek, 24 lutego 2011
Duszę diabłu

O Goralenvolk - podhalańskich Volksdeutschach, czyli o czym na Podhalu nie chce się mówić, w najnowszym numerze kwartalnika "Tatry".

http://www.tatry.tpn.pl/

Bardzo polecamy.

 

Tagi: Podhale
09:06, bialavoda , różności
Link Dodaj komentarz »
Tagi