Kategorie: Wszystkie | praktyczne | relacje i obrazki | różności
RSS
piątek, 28 stycznia 2011
O busiarzach, zakopiance i ogólnym zdziczeniu obyczajów pod polskimi Tatrami
Gdy studiowałam w Krakowie, najczęściej jeździłam w Tatry. Moje ukochane góry były wtedy na wyciągnięcie ręki. Kilku- lub jednodniowe wypady (samotne bądź z przyjaciółką, rzadziej w większym gronie), także na stronę słowacką, na zawsze wyryły się w mojej pamięci. Z perspektywy czasu jednak nie jestem pewna, czy człowiek był młodszy i bardziej odporny na tzw. przeciwności losu, czy faktycznie z roku na rok pod Tatrami dzieje się tylko gorzej i każdy nasz wyjazd w tamte strony jest dobrze przemyślany, choćby od tej strony, by zminimalizować konieczność korzystania z tzw. usług kierowców zakopiańskich busów.
środa, 26 stycznia 2011
o Beskidzie Śląskim (nie tylko) pozytywnie
Jeżdżąc ostatnimi czasy dość często w Worek Raczański czy inne zakątki Beskidu Żywieckiego, oglądaliśmy w oddali Beskid Śląski, mówiąc: trzeba będzie kiedyś tam się wybrać. Z jednej strony były więc plany, z drugiej obawy, czy też wręcz niechęć. Oboje byliśmy już kiedyś w tych górach i oboje zapamiętaliśmy je jako nadzwyczaj monotonne, z ciemnymi świerczynami i niemalże pozbawione widoków.
piątek, 12 listopada 2010
RANKING SCHRONISK GÓRSKICH
Ostrzegamy! Stworzony przez nas ranking schronisk jest absolutnie subiektywny. Spośród 30 schronisk i chatek studenckich, w których mieliśmy okazję nocować (nie tylko przechodzić (!) - tymi zajmiemy się kiedy indziej) w ciągu ostatnich 3 lat, na dzień dzisiejszy ranking wygrała Chatka Górzystów, drugie miejsce przypadło Bacówce pod Bereśnikiem, trzecie - Rycerzowej.
wtorek, 09 listopada 2010
zamiast_

To nie będzie strona z typowymi opisami szlaków, podróży czy wędrówek.

Chcemy dzielić się naszymi subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi atrakcyjności miejsc, zwłaszcza tych "niepodręcznikowych", mało znanych lub rzadko odwiedzanych o dziwnych porach roku...

Naszym osobliwym "chyziem" jest zaś prywatny ranking schronisk, który powstaje od jakiegoś czasu jako bunt wobec dziwacznemu naszym zdaniem rankingowi w magazynie NPM z 2009 roku.

Będą też zdjęcia. A co!

 

 

P.S. (dwa lata później)

Więcej o blogu tutaj.

 

 

1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55
 
Tagi