Wpisy z tagiem: Beskid Śląski

sobota, 17 grudnia 2016
Równica i Morskie Oko, czyli dodatek do dyskusji o przyszłości schronisk
Najpierw z naturalnym zainteresowaniem, następnie, po zakupieniu popularnego miesięcznika o tematyce turystycznej*, z zażenowaniem wczytywaliśmy się w dyskusję(?) dotyczącą tego, co czeka polskie schroniska górskie należące do PTTK (temat numeru sformułowany był trochę na poziomie tabloidu: "Schroniska górskie do likwidacji?").
poniedziałek, 09 listopada 2015
Małe jest piękne

Są takie wzniesienia, które - czy to obiektywnie, czy w porównaniu z bliskimi sąsiadami - nie są bardzo wysokie, ale za to posiadają inną zaletę. Jest nią spektakularna widokowość. Góry tego typu można znaleźć wszędzie - od nizin, poprzez pogórza, po pasma prawdziwie górskie. Bardzo często podejście na nie nie wymaga wielkiego wysiłku, za to obserwowana panorama może naprawdę zaprzeć dech w piersiach. Jako że mamy jesień, a jesienią - o ile jest pogoda - widać dużo więcej i o wiele wyraźniej, jest to dobry moment na przekazanie kilku propozycji w tym zakresie.

poniedziałek, 29 grudnia 2014
Stoki narciarskie a sprawa piesza
O tym, że w zimie w górach jest inaczej już niegdyś pisaliśmy. Zdaje się jednak, że w tamtym wpisie ominęliśmy pewną kwestię stricte zimową, a dotykającą nieraz turystów-piechurów. Może się bowiem zdarzyć, że z takich czy innych względów szlak naszej zimowej wędrówki skrzyżuje się, lub nie daj Boże, idzie razem ze stokiem narciarskim. No właśnie. I co wtedy?
piątek, 12 kwietnia 2013
Daleko od ideału
Co by nie mówić, nawet jeśli nie wiosna w postaci, do której żeśmy przywykli, to jakaś cieplejsza pora roku jednak nadchodzi. Także w górach. Niechcianym zwiastunem tejże był dla nas widok i ryk motocyklu crossowego, gdy pociąg do Rajczy przystanął w Milówce... I po raz kolejny stwierdziliśmy, że co zima to zima - odpukać skuterów wciąż na szlakach mniej niż quadów i crossów.
wtorek, 05 lutego 2013
Wyznania, pożądania i "sztuka" prymitywna (okołogórskich migawek cz. 8)
Kto powiedział, że tylko w wielkich miastach można spotkać na murach coś intrygującego?..
 
1 , 2
Tagi