Wpisy z tagiem: ranking schronisk

poniedziałek, 17 marca 2014
Suplement do rankingu, czyli (nie)krótko, ale na temat
Parę słów o każdym ocenionym w naszym rankingu schronisku plus dodatek o kwestii wrzątku (ogólnie) na sam koniec.
Subiektywny ranking schronisk górskich po raz czwarty
No i udało się. Po raz czwarty publikujemy nasz (czyli subiektywny) ranking schronisk górskich w Polsce. Choć jak tak dalej pójdzie, to kto wie, czy za rok nie będzie dwóch rankingów (bo nas jest dwoje;). Mając ogląd ponad 50 schronisk (mamy na myśli jedynie te, w których nocowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat), zarówno petetekowskich, jak i prywatnych (bądź dzierżawionych od instytucji innych niż PTTK), coraz klarowniej widzimy, że tylko nieliczne tak naprawdę wyróżniają się (negatywnie, bądź pozytywnie) na tle większości, która zasadniczo jest w porządku/przyzwoita/trzyma pewien standardowy poziom (całkiem nieźle pokazują to również cyfry).
poniedziałek, 03 lutego 2014
Kilka refleksji nie-tylko-schroniskowych z roku minionego (2013)
Czyli o jedzeniu, klimacie, widokach...
wtorek, 12 marca 2013
Nasz ranking schronisk, odsłona trzecia
Jakieś rewolucje? Niespecjalnie. Bo tradycyjnie łatwo nie było. Znowu debatowaliśmy, jaki jest sens „mierzenia” atmosfery (jadalnia nad Morskim Okiem w pełni sezonu, czy o poranku w marcu?) oraz jaka szansa, że fantastyczna zupa pomidorowa mogła być tak naprawdę jedyną jadalną rzeczą w danym miejscu...
piątek, 15 lutego 2013
Kilka refleksji schroniskowych (i nie tylko) z roku minionego
W zeszłym roku pokusiliśmy się o "Bardzo subiektywny ranking schronisk inaczej". I zasadniczo jakowyś rewolucyjnych zmian we wspominanych tam kwestiach nie odnotowaliśmy. Tym razem więc zajmiemy się podsumowaniem tylko ubiegłego roku w kontekstach klimatów schroniskowych (lub do schroniskowych zbliżonych).
 
1 , 2
Tagi