Wpisy z tagiem: Bacówka pod Bereśnikiem

sobota, 14 lipca 2012
W drodze na Bereśnik, czyli letnie klimaty beskidzko-pienińskie
Dla tych, co po różnego rodzaju pagórach nie tyle chodzą, a je "zaliczają", dość niepozorne żółte kreski umieszczone na mapie na północ od Szczawnicy nie muszą wydawać się godne uwagi. Do schroniska zaś, koło którego szlak ów prowadzi, niejeden turysta może podejść dość sceptycznie, jako że nie leży ono w głuszy, ale praktycznie tuż nad słynnym - jakby nie było - uzdrowiskiem. Tak sobie myślę, że to jednak miłe, gdy człowiek może się pozytywnie rozczarować...
środa, 29 lutego 2012
(Około)górskie migawki różne cz. 2
No to teraz będzie króciutko o znakowaniu szlaków.
czwartek, 23 lutego 2012
Ranking schronisk górskich - edycja druga
Z rankingami wszelakimi (tak w ogóle) to jest problem. Wiadomo - co dla jednego jest zaletą, dla innego będzie wadą. Nasz ranking schronisk też się rządzi swoimi prawami.
czwartek, 16 lutego 2012
Bardzo subiektywny ranking schronisk inaczej
Prócz zaktualizowania rankingu schronisk [który nigdy nie będzie doskonały, bo pewne rzeczy trudno "zważyć", porównać; gdzieniegdzie byliśmy też dosyć dawno - np. od naszej wizyty w Sowie minęło już ponad 3 lata; bywa też nierzadko, że zmiany w schroniskach zachodzą czasami nadspodziewanie szybko - zarówno na dobre, jak i na złe...], postanowiliśmy w tym roku zrobić również listę tego, co z różnych powodów najbardziej nam utkwiło w pamięci.
środa, 21 grudnia 2011
Beskid Sądecki też magiczny
Czekając na zimowe wyjazdy w góry, kolejne wspomnienia wróciły, a wraz z nimi mały wyrzut sumienia. Bo właściwie dlaczego jeszcze o Beskidzie Sądeckim więcej nie było?..
 
1 , 2
Tagi