Wpisy z tagiem: Bieszczady

środa, 17 września 2014
Powsia. Tworylczyk (Bieszczady)
Tworylczyk był przysiółkiem Tworylnego. Idąc od Krywego łatwo lokalizujemy go zaraz po przekroczeniu potoku o tej samej nazwie co poszukiwane przez nas, nieistniejące osiedle (nad nim umiejscowionych była większośc młynów Tworylnego). Droga prowadzi nas jakby prosto w kierunku góry, która - dla odmiany - nazywa się Tworylczyk.
piątek, 05 września 2014
Powsia. Tworylne (Bieszczady)
Choć naszym zdaniem najlepszą porą na poszukiwanie pozostałości po dawnych osadach jest bezlistna wiosna po ustąpieniu śniegów, to i jesień bywa przychylna (zwłaszcza gdy nie ma już liści na drzewach i krzewach, a część chaszczy zostanie skutecznie położona przez pierwsze obfitsze opady śniegu i solidniejsze przymrozki). Stąd powrót akurat tego cyklu - może kogoś zainspiruje. Wszak jesień nadchodzi.
piątek, 18 kwietnia 2014
Aby życie zawsze zwyciężało śmierć...

...czyli przedwielkanocna refleksja i życzenia jednocześnie. Wspaniałego czasu, pięknych świąt!

W Tworylnem.
środa, 09 kwietnia 2014
Spotkanie (zwierzaki małe i nieco większe cz. 3)
Podczas ostatniego - wyczekiwanego przez nas - weekendu spotkaliśmy wiele oznak dzikiego życia. Był kwitnący barwinek, setki pierwiosnków, a nawet żywiec gruczołowaty (już!?); były ptasie chóry o świcie i zmierzchu oraz nocni samotnicy; były ślady obecności zwierząt dużych (zarówno naszych najpotężniejszych kopytnych, jak i takich, co to być może kiepsko przespały zimę...), ale i nieco mniejszych „futrzaków”, za to tych (aż za) bardzo pracowitych, jeśli chodzi o tamy budowane, gdzie tylko się da.
piątek, 07 lutego 2014
Pojazdy (cz. 1, pojazdy zimą)
Jako że ostatnio - za sprawą miłośników starych pojazdów - ożywił się nam jeden ze starszych wpisów, przyspieszyło to nieco opublikowanie pierwszej części (kolejnego) nowego cyklu, którego bohaterami będą pojazdy właśnie. Bardzo różne - starsze, młodsze, w różnych okolicznościach przyrody, ale zawsze utrwalone z jakiegoś powodu... Tym razem prezentujemy te w odsłonie zimowej lub wiosennej, ale w każdym razie ze śniegiem.
 
1 , 2 , 3