Wpisy z tagiem: Góry Bystrzyckie

poniedziałek, 12 września 2016
Śnieżka inaczej niż zwykle
Nie, nie będzie o wędrówce na szczyt tyleż popularny, co - ze względu na swoją zabudowę - kontrowersyjny (żeby nie powiedzieć - nielubiany), ale o tym, jak Śnieżka daje się zauważyć z miejsc różnych, nie zawsze bardzo oczywistych. Może nawet ci, którzy nie są fanami tej Pani, przyglądając się Jej z pewnej odległości, będą w stanie spojrzeć na Nią nieco łaskawszym okiem.
wtorek, 13 maja 2014
Powsia. Czerwony Strumień (Góry Bystrzyckie)
Wiadomość o tym miejscu była jak uderzenie pioruna. Trochę wiedzieliśmy - zdawało się - o wysiedlonych, opuszczonych, nieistniejących bądź niemalże wyludnionych miejscowościach sudeckich. Widzieliśmy już nieco ruin i innych pamiątek po dawnych mieszkańcach. Ale żeby coś TAKIEGO? Cóż, widać wciąż mało wiemy o Sudetach...
środa, 25 września 2013
O granicznych kontrastach, czyli spacerem wzdłuż Dzikiej Orlicy (cz.3)
Jeśli ze schroniska Jagodna (pyszne jedzenie, butelkowy Opat i ogólnie bardzo sympatycznie), udamy się na południe, dotrzemy do Rudawy. (Najpierw należy iść za znakami żółtymi, następnie nie odbijać razem z nimi delikatnie w lewo, ale trzymać się głównej leśnej drogi). Aby wyobrazić sobie to miejsce jako pełną życia miejscowość trzeba dziś włożyć nie lada wysiłek.
czwartek, 29 sierpnia 2013
O granicznych kontrastach, czyli spacerem wzdłuż Dzikiej Orlicy (cz. 2)
Drugą (i ostatnią parą) połączonych ze sobą mostem miejscowości w Dolinie Dzikiej Orlicy są Bartošovice v Orlických horách i Niemojów.
czwartek, 22 sierpnia 2013
O granicznych kontrastach, czyli spacerem wzdłuż Dzikiej Orlicy (cz. 1)
To naprawdę zadziwiające, że Góry Orlickie i Bystrzyckie znajdują tak mało miejsca w różnych mniej lub bardziej pstrokatych przewodnikach po atrakcjach Sudetów.Im więcej o tym myślę, dociera do mnie, że poniekąd to dobrze - tajemnice i piękno tych terenów czekają na odkrycie, ale - póki co - nie muszą być dla każdego.
Tagi