Wpisy z tagiem: PTTK

sobota, 17 grudnia 2016
Równica i Morskie Oko, czyli dodatek do dyskusji o przyszłości schronisk
Najpierw z naturalnym zainteresowaniem, następnie, po zakupieniu popularnego miesięcznika o tematyce turystycznej*, z zażenowaniem wczytywaliśmy się w dyskusję(?) dotyczącą tego, co czeka polskie schroniska górskie należące do PTTK (temat numeru sformułowany był trochę na poziomie tabloidu: "Schroniska górskie do likwidacji?").
czwartek, 18 grudnia 2014
Historia Domu Turysty PTTK w Zakopanem - epilog
A więc tak to wygląda naszymi oczami: w budynku będącym niegdyś Domem Turysty PTTK w Zakopanem obecnie znajduje się hotel o wysokim standardzie.
czwartek, 11 września 2014
Krótko i na temat dawnego zakopiańskiego Domu Turysty PTTK obecnie
Przedziwnie (i smutno) układa się od kilku lat historia budynku zwanego Domem Turysty w Zakopanem. Jeszcze w 2011 przekazywano do mediów informację, że podczas remontu obiekt będzie wciąż przyjmował gości. W 2012 okazało się, że tak nie jest, a tablica informacyjna wciąż odsyła ludzi do schronisk górskich w Tatrach. Razem z wieścią o faktycznym końcu funkcjonowania Domu Turysty pojawiła się informacja od władz spółki Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty”-właściciela obiektu, że zaoferuje ona turystom bliżej nieokreślone COŚ w zamian (jakieś niedrogie miejsca noclegowe w Zakopanem). Kiedy zdarto gont, którym PTTK chwaliło się przez dziesięciolecia, reklamując swój obiekt, zapewniano, że oryginalna dekoracja/wystrój Domu Turysty zostanie zachowany...
poniedziałek, 24 czerwca 2013
Co dalej z Samotnią?
Wydaje się niewykluczone, że do miejsc, do których należy się udać czym prędzej (w tym sezonie), trzeba - oprócz bazy namiotowej na Lubaniu i bacówki na Jamnej - dołączyć również... Samotnię.
wtorek, 12 marca 2013
Nasz ranking schronisk, odsłona trzecia
Jakieś rewolucje? Niespecjalnie. Bo tradycyjnie łatwo nie było. Znowu debatowaliśmy, jaki jest sens „mierzenia” atmosfery (jadalnia nad Morskim Okiem w pełni sezonu, czy o poranku w marcu?) oraz jaka szansa, że fantastyczna zupa pomidorowa mogła być tak naprawdę jedyną jadalną rzeczą w danym miejscu...
 
1 , 2 , 3
Tagi