Wpisy z tagiem: Gorce

poniedziałek, 24 września 2012
Przysiółki w górach, czyli o tym, co małe i piękne (cz. 3)
Położone w Paśmie Lubania Studzionki to dla mnie miejsce wyjątkowe. Pewnego listopada, wśród najprawdziwszej zimy, było mi dane pojechać tam z niezwykłą grupą osób. Podczas tego wyjazdu nie tylko pojęłam bardzo szybko, jak wymagająca i niebezpieczna może być zima w górach (nawet jesienią;), ale poznałam też kilka osób, którym zawdzięczam niemało. I bez których raczej nie byłabym tym, kim jestem. Zdaje się jednak, że nie tylko z tego powodu i nie tylko dla mnie Studzionki to taki punkt na mapie, który nie może pozostawić człowieka obojętnym.
niedziela, 12 sierpnia 2012
Wysoko, wyżej, na Lubaniu
Przycupnięta pomiędzy dwoma wierzchołkami potężnej góry, na skraju pięknej, płaskiej polany, studencka baza namiotowa na Lubaniu jest najwyżej położoną bazą w naszych górach oraz jedną z dwóch prowadzonych latem w Gorcach przez SKPG Kraków.
poniedziałek, 23 lipca 2012
Lato, lato - nieco inaczej
...bo będzie (koniec końców) dość agrarnie i niekoniecznie całkiem (wysoko)górsko :)
czwartek, 28 czerwca 2012
Muchy (nie tylko) w nosie...
... czyli o stworzeniach, których upierdliwość (proszę wybaczyć, nie znajduję lepszego słowa) bywa odwrotnie proporcjonalna do wielkości.
wtorek, 22 maja 2012
Burzowo
Za oknem, jeśli nie upalnie, to na pewno bardzo gorąco. Ani w dolinach, ani w górach burze nie powinny nikogo zdziwić. Życie pokazuje jednak, że zwłaszcza tam wyżej wiele potrafi człowieka zaskakiwać, burze oczywiście też...
Tagi