Wpisy z tagiem: zwierzaki

środa, 09 kwietnia 2014
Spotkanie (zwierzaki małe i nieco większe cz. 3)
Podczas ostatniego - wyczekiwanego przez nas - weekendu spotkaliśmy wiele oznak dzikiego życia. Był kwitnący barwinek, setki pierwiosnków, a nawet żywiec gruczołowaty (już!?); były ptasie chóry o świcie i zmierzchu oraz nocni samotnicy; były ślady obecności zwierząt dużych (zarówno naszych najpotężniejszych kopytnych, jak i takich, co to być może kiepsko przespały zimę...), ale i nieco mniejszych „futrzaków”, za to tych (aż za) bardzo pracowitych, jeśli chodzi o tamy budowane, gdzie tylko się da.
poniedziałek, 09 grudnia 2013
Zwierzaki małe i nieco większe - cz. 2, czyli zwierzaki schroniskowe
Oj, uzbierało się zdjęć zwierząt domowych w górach. Mamy więc pokaźną galerię koni, krów czy owiec w ciekawych krajobrazach, ale chyba jeszcze więcej obrazków, gdzie główną rolę grają pupile gospodarzy schronisk. I przeglądając je, po raz kolejny doszliśmy do wniosku, że są w naszych górach niezwykłe, przytulne schroniska, którym jednak czegoś brakuje - ano, właśnie żywego, czworonożnego stworzenia, czy to takiego, które wita szczekaniem, czy też innego, które łasi się nieprzyzwoicie i bynajmniej niebezinteresownie. Tak czy owak większość ze spotkanych przez nas zwierzaków jest bardzo przyjazna i posiada również dość dużą swobodę w przemieszczaniu się, a to współtworzy klimat danego miejsca.
środa, 19 czerwca 2013
Zwierzaki małe i nieco większe (cz. 1)
Równo przed dwoma laty spędziliśmy kilka intensywnych i pamiętnych dla nas dni w zielonych Bieszczadach. Przez sentyment, a jeszcze bardziej z tęsknoty, zajrzałam wczoraj do zdjęć, by zobaczyć, gdzie byliśmy (dokładnie) dwa lata temu. I nie będzie tym razem ani o łapaniu stopa nad przykrytym chmurami Leskiem, ani o porannych oznakach życia pod sklepem w Czarnej, ani o burzy gdzieś między Haliczem a Wołosatem, ale o... zwierzakach. Okazało się bowiem, że po przejrzeniu zdjęć raptem z pierwszego dnia, ilość ciekawych stworzeń, które były (dosłownie i w przenośni) na naszej drodze, zaskoczyła mnie.
piątek, 01 lutego 2013
Niedźwiedź to nie miś (okołogórskie migawki różne, cz. 7)
Nie jest tajemnicą, że najwięcej tych potężnych zwierząt zamieszkuje wschodnią część naszych gór. Zarówno więc w Beskidzie Niskim...
niedziela, 12 sierpnia 2012
Wysoko, wyżej, na Lubaniu
Przycupnięta pomiędzy dwoma wierzchołkami potężnej góry, na skraju pięknej, płaskiej polany, studencka baza namiotowa na Lubaniu jest najwyżej położoną bazą w naszych górach oraz jedną z dwóch prowadzonych latem w Gorcach przez SKPG Kraków.
 
1 , 2
Tagi